Centar za neformalnu edukaciju: Osnažiti mlade u lokalnim zajednicama

Centar za neformalnu edukaciju: Osnažiti mlade u lokalnim zajednicama

Standard

23/07/2018

18:37

NVO Centar za neformalnu edukaciju (CNFE) je održao seriju radionica pod nazivom „Promjene činimo mi“ koje se održavaju u sklopu projekta „Combat exclusion say yes to inclusion!“ u sklopu Erazmus plus Programa Evropske Unije.

NVO Centar za neformalnu edukaciju (CNFE)  je održao seriju radionica pod nazivom „Promjene činimo mi“ koje se održavaju u sklopu projekta „Combat exclusion say yes to inclusion!“ u sklopu Erazmus plus Programa Evropske Unije.

Radionice je vodila Aleksandra Radoman a imaju za cilj osnaživanje mladih u lokalnih zajednicama na putu razvijanja sopstvenih vještina i sposobnosti. Učesnici su upoznati sa metodama neformalne edukacije, naročito na polju ljudskih prava (Human Rights Education), korišćenju istih metoda  u prenošenju znanja na vršnjake, te kako poduzimati korake u organizovanju konkretnih akcija i ostvarivanja planova.

radrad copy

Na radionici održanoj 12. jula tema je bila mladi u zajednici, vrste liderstva, te kroz koje programe bi učesnici mogli da ostvare svoje zamisli i ideje koje bi pomogle u razvoju; kako ličnom tako i razvoju zajednice. Uloga Erazmus plus programa u osnaživanju mladih i mogućnosti koje nudi su bili jedna od centralnih tema, kazala je Olja Radonjić, koordinatorka NVO Centar za neformalnu edukaciju.

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X