Istovremeno, kako su naveli iz te nevladine organizacije, svega 16 odsto građana/ki Srbije smatra da se u Srebrenici desio genocid, preko polovine (52 odsto) da nije, a blizu trećine (32 odsto) nema stav oko tog pitanja.

Iz CGO navode da nezavisnost Kosova podržava 44 odsto građana/ki Crne Gore, dok je suprotnog stava 38,5 odsto, a 17,5 odsto nema jasno definisanu poziciju.
“Ubjedljiva većina od 73 odsto građana/ki Srbije ne podržava nezavisnost Kosova, dok je na suprotnom stavu pet odsto, a nešto više od petine nema stav oko tog pitanja”, naveli su iz CGO.
Preporučeno
Navodi se da nalazi su dio projekta “Plenum o crnogorsko-srpskim odnosima”, koji vodi CGO sprovodi u saradnji sa ADD, i uz podršku Švajcarske ambasade. Stručnu podršku su pružili agencije Damar i HOW.














