Društvo profesionalnih novinara: Vlada na novinare gleda kao na svoju poslugu

Društvo profesionalnih novinara: Vlada na novinare gleda kao na svoju poslugu

Standard

04/04/2024

19:04

Društvo profesionalnih novinara Crne Gore (DPNCG) poziva Vladu Crne Gore da prestane sa neodgovornim i nepristojnim odnosom prema novinarima, čiji rad i njegovu važnost ne poznaje i ne prepoznaje.

„Današnji incident kada je novinarima i rečeno da neće biti pres konferencije u Vladi sat vremena nakon što je ona trebalo da počne, naravno nije izolovan. Prije manje od mjesec dana, tačnije sredinom marta, novinari i snimatelji su ostavljeni na kiši da čekaju ishod glasanja o smjeni direktora policije“, navode oni u reagovanju.

Tada je objašnjenje bilo da, prema njihovim riječima, ne mogu tek tako u zgradu Vlade jer je pod zaštitom, pa dodaju ostaje dilema za šta je danas trebalo sat vremena Generalnom sekretarijatu i Vladinom Birou za odnose s javnošću da se sjeti novinara.

„Uprkos pozitivnim porukama koje šalje resorna ministarka Tamara Vujović i njenom naporu da se usvoji set kvalitetnih medijskih zakona, Vlada kao kolektivno tijelo pokazuje da to ne razumije i da joj nije stalo do kvalitetnog i profesionalnog novinarstva“, saopštili su oni.

Izvor (naslovna fotografija): RTCG

Ostavite komentar

Komentari (0)

X