
Crnogorski dugometražni film “Lijenština”, autora Alekse Stefana Radunovića, dobio je svoj prvi trejler.
Svjetska premijera filma „Lijenština“ biće održana 26. jula na Motovunskom filmskom festivalu u Hrvatskoj, dok se premijerno izvođenje u Crnoj Gori očekuje uskoro, najavljeno je na pres konferenciji.
Scenarista i reditelj filma „Lijenština“, Aleksa Stefan Radunović, najavio je ranije da će taj film, koji prikazuje društvene okolnosti Crne Gore, 1. septembra otvoriti sekciju „Velikih pet“ na Omladinskom filmskom festivalu u Bosni.
„Kroz ovaj film sam pokušao da približim moju percepciju socijalnog stanja i kulture crnogorskog naroda drugim ljudima u svijetu, jer film vidim kao alat preko kojeg možemo da upoznamo druge kulture i da se saosjećamo sa njima. Film upravo nosi ironično ime „Lijenština“, jer sam htio da kroz njega ljudi uoče grešku u tom stereotipu“, pojasnio je Radunović.
Preporučeno
{youtube}tI1khGWWmMU{/youtube}
On je kazao da mu je namjera bila da promoviše filmsku industriju u Crnoj Gori i da na taj način, kako je rekao, inspiriše i podstakne druge mlade da prave filmove.
„Želio sam da dam akcent na neke socijalne faktore koje su, po mom mišljenju, vrlo prisutni u našem društvu. Ima ih i pozitivnih i negativnih i moja želja je bila da film skrene pažnju na njih, jer je vrlo lako zaboraviti na određene stvari kada postanu svakodnevnica“, naveo je Radunović.












