Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović uputio je telegram saučešća porodici policajca Milutina Lekovića, koji je juče ubijen na dužnosti, u kome je poručio da će Država učiniti sve da joj pomogne da se lakše suočite sa teškim posljedicama ovog tragičnog događaja.
“Sa iskrenim žaljenjem primio sam vijest o iznenadnoj, tragičnoj smrti vašeg dragog sina, supruga, roditelja i brata Milutina Lekovića. U ovim teškim trenucima za vašu porodicu, neka vam bude utjeha to što je svoj mladi život dao vršeći jedan od najodgovornijih državnih poslova, i što će ostati upamćen kao dugogodišnji ugledni pripadnik Uprave policije Crne Gore, do kraja posvecen sprovođenju zakona, zaštiti interesa i bezbjednosti svoje države“, navodi se u telegramu Đukanovića.
Predsjednik dodaje da je smrt Lekovića “tragična opomena i upozorenje da i dalje živimo u vremenu krupnih i nepredvidivih bezbjednosnih izazova”.
“Želim da vas uvjerim da je Država Crna Gora u trenucima vašeg nenadoknadivog gubitka u potpunosti sa vama i da će, poštujuci Milutinovu žrtvu učiniti sve da vam pomogne da se lakše suočite sa teškim posljedicama ovog tragičnog događaja“, kaže se u telegramu.
Preporučeno












