Ispravili pogrešne podatke za Ljekarsku komoru

Ispravili pogrešne podatke za Ljekarsku komoru

Standard

25/03/2021

07:05

Iz Centralnog registra Privrednog suda uputili su izvinjenje v.d. predsjednice Ljekarske komore Mileni Popović-Samardžić jer su, kako navode, greškom registrovali to esnafsko udruženje kao privatno preduzeće koje obavlja spoljnotrgovinsko poslovanje.

U dostavljenom obrazloženju navodi se da je provjeravajući istovjetnost podataka pohranjenih u zvaničnoj evidenciji CRPS-a, sa onima koji su dostvaljeni za registraciju promjene podataka Ljekarske komore, utvrđeno da je prilikom unosa podataka napravljena greška, odnosno da su dvije sporne stavke greškom upisane pod „da“.

To se navodi u obrazloženju načelnice Dušanke Vujisić i samostalne referentkinje Maje Zejak, uz napomenu da je greška ispravljena.

Prozivke 

Podatke objavljene na zvaničnom sajtu CRPS-a u kojima su navedene stavke prema kojima ispada da se Komora kao privatno preduzeće može baviti spoljno-trgovinskim poslovanjem objelodanila je poslanica Socijaldemokratske partije Draginja Vuksanović-Stanković na svom Tviter nalogu u utorak veče i uz to priložila dokument koji je potvrdio da je Komora zaista upisana i registrovana kao privatno preduzeće.

– Konačno završen projekat ministarke zdravlja i dr Milene Popović-Samardžić sa Ljekarskom komorom Crne Gore – oblik svojine privatna, spoljnotrgovinsko poslovanje – da, ovlašćenje u prometu – neograničeno. Dakle, bez problema, sve pare Ljekarske komore na privatni račun u inostranstvu. Da li je ovo organizovani kriminal u koji je uključena i ministarka zdravlja Jelena Borovinić-Bojović? Odgovor će dati nadležni – napisala je Vuksanović-Stanković tada na Tviteru.

Ovim povodom reagovala je Popović-Samadžić, kategorično odbacila navode, a juče je na Fejsbuku i zatražila izvinjenje od Vuksanović-Stanković.

– Službenici CRPS su mi uputili izvinjenje… U ovome službeničkom propustu Draginja Vuksanović-Stanković vidi organizovani kriminal, a ne u 60.000 eura plaćenih za zakup prostora Ljekarske komore za tri godine, 62.000 eura za troškove reprezentacije za samo dvije godine, 38.000 eura za službena putovanja za dvije godine u Ljekarskoj komori. Biće toga još. Zato oni ,,štite zakon“ od Skupštine – napisala je Popović-Samardžić.

Cifre 

Na ovakve njene navode reagovao je bivši predsjednik Ljekarske komore Aleksandar Mugoša uz obrazloženje da cifre koje je navela njegova koleginica nijesu tačne. Nijedna od njih.

On je kazao da takve njene navode negiraju zvanični finansijski izvještaji, izvještaj nadzornog odbora i izvještaj Državne revizorske institucije o radu Komore.

– Žao mi je što se dr Milena Popović-Samardžić već dugo vremena kreće u svom svijetu laži koje gotovo svakodnevno saopštava javnosti i kolegama. Posebno mi je žao što se to odražava na ugled ljekarske profesije u najtežem trenutku po crnogorski zdravstveni sistem, našu državu i građane ove zemlje. Ovo što je saopštila u svom prvom radnom danu u Ljekarskoj komori Crne Gore, ipak je previše. Njena tvrdnja da sam za dvije godine potrošio „za troškove reprezentacije 62.000 eura“ je najblaže rečeno nenormalna. Prije svega zbog kolega koji su svi članovi Ljekarske komore moram reći sljedeće: iako mi je finansijskim planom za svaku od tri godine, koliko sam bio predsjednik Ljekarske komore, odobreno 3.000 eura godišnje za troškove reprezentacije, ukupno sam potrošio 1.660,01 eura za tri godine – naveo je Mugoša.

Rekao je da je veći dio tog novca potrošen nakon poslovnih sastanaka sa članovima Komore i gostima Ljekarske komore.

– Troškovi zakupa za tri godine, prostora od 164 m2, na najskupljoj lokaciji u gradu, iznosili su 47.000 eura, preciznije oko 7,5 eura po m2. Dakle ne 60.000 kako tvrdi dr Milena Popović-Samardžić – kazao je Mugoša.

U ime Ljekarske komore, službeno je, ističe on, putovalo 12 članova tog udruženja.

– U ovom periodu postali smo članovi najznačajnijih regionalnih, evropskih i svjetskih udruženja doktora medicine. Posljedica naše međunarodne aktivnosti je i povjerenje koje smo dobili da organizujemo najveći evropski skup, kad je u pitanju zdravstvo i zdravstvena politika, u 2019. godini. U te svrhe potrošeno je za tri godine ukupno za dnevnice, po osnovu putnih naloga, 13.139,59 eura, a za troškove prevoza i smještaja 17.077, 82 eura. Dakle ne 38.000 eura za dvije godine, kako tvrdi dr Milena PopovićSamardžić, već 30.217,41 eura za tri godine – zaključio je Mugoša.

Komora zapečaćena do daljnjeg 

Ljekarska komora juče je zapečaćena do sastavljanja komisije za primopredaju, jer ta procedura juče nije obavljena zbog nesuglasica između bivšeg predsjednika Aleksandra Mugoše i v. d. predsjednice tog udruženja Milene Popović-Samardžić.

– Iako su uredno obaviješteni, stručne službe, računovođa i administrator sajta, niko od njih se nije pojavio. Na vratima Komore nas je sačekao Mugoša, Milena Tomović i Branka Medenica koje su odmah napustile radno mjesto. Odbili su da učestvuju u primopredaji na način na koji to zakon predviđa tako da sudski vještak nije bio u mogućnosti danas da u prisustvu obije strane sačini zapisnik o primopredaji – rekla je Pobjedi Popović-Samardžić.

Zaposleni, kaže ona, u kontinuitetu odbijaju da izvršavaju radne zadatke, demonstrativno napuštajući prostorije Komore.

– To predstavlja očigledno kršenje radne obaveze – zaključila je Popović-Samardžić.

Izvor: Pobjeda
Izvor (naslovna fotografija):Privredni sud

Ostavite komentar

Komentari (0)

X