Kadija: Usvojićemo preporuke AEM-a

Kadija: Usvojićemo preporuke AEM-a

Standard

05/05/2018

05:56

Generalna direktorica Javnog servisa Andrijana Kadija za Pobjedu je juče rekla da će usvojiti preporuke Agencije za elektronske medije.

Generalna direktorica Javnog servisa Andrijana Kadija za Pobjedu je juče rekla da će usvojiti preporuke Agencije za elektronske medije.

“Ne mislim da je Ugovor sa CGO ugrozio nezavisnost RTCG, a o tome najbolje svjedoče emisije i prilozi koji su rezultat te saradnje. Ipak, sve ono što u ugovoru može „dvojako“ da se tumači, aneksom ćemo preciznije definisati. Prihvatićemo sugestije Agencije za elektronske medije i smatramo ih dobronamjernim zapravo, neke od preporuka smo kroz aneks već i uvažili, pa smatram da oko toga neće biti problema”, rekla je Kadija.

Direktor Televizije Vladan Mićunović rekao je Pobjedi da nije vidio mišljenje Agencije i da će, čim se upozna sa sadržajem dokumenta, saopštiti svoj stav.

Povezani članci

Podsjetimo, AEM je saopštio da su pojedine odredbe ugovora RTCG-a i CGO sporne.

“Ugovor koji je Javni servis sklopio sa Centrom za građansko obrazovanje u pojedinom segmentima nije dobro koncipiran i može da utiče i na profesionalnost i na nezavisnost te medijske kuće”, saopštili su juče iz AEM-a.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X