Školska godina, kako su podsjetili, počinje 1. oktoba, te je, kako su kazali, nepotrebno i kontraproduktivno preuranjeno plasiranje informacija mimo krovne institucije, jer će Ministarstvo prosvjete informisati roditelje i djecu na vrijeme i odgovoriti svom zadatku.
“Sa Institutom za javno zdravlje pripremamo modele funkcionisanja školske godine koji će biti najbezbjedniji za djecu. Uporedo se snimaju časovi koji će biti podrška sistemu obrazovanja i koristan resurs čak i u redovnoj nastavi. Izbor da se ti materijali ne koriste kao zamjena za nastavu u septembru bio je svjestan, jer znamo koliko je važno iskoristiti sve mogućnosti za direktan kontakt u školi”, istakli su iz Ministarstva prosvjete.
Razumiju, kako su dodali, pojedinačne stavove o početku godine, ali je njihova uloga da zaštite i zdravlje i znanje djece koje u sistemu obrazovanja ima više od 100 000.
Preporučeno
“Stoga molimo za strpljenje. Na udarac koji je svim obrazovnim sistemima zadala pandemija odgovorili smo efikasno i brzo, te pokazali da naša djeca mogu da računaju na nas. Tako će biti i ovog puta”, zaključili su iz Ministarstva prosvjete.













