Ministarstvo zdravlja: Odlaganje usvajanja budžeta otežalo bi nabavku ljekova i medicinske opreme

Ministarstvo zdravlja: Odlaganje usvajanja budžeta otežalo bi nabavku ljekova i medicinske opreme

Standard

02/06/2021

15:00

Dalje odlaganje usvajanja državnog budžeta za 2021. godinu otežalo bi dalju nabavku ljekova i medicinske opreme, saopšteno je iz Ministarstva zdravlja.

Navode da je zdravstveni sistem osnova zdrave populacije kao najvažnijeg resursa društva što doprinosi sveukupnom socijalnom i ekonomskom razvoju te da je kreiranje zdravstvenih politika i njihovo sprovođenje uslovljeno efikasnim i blagovremenim budžetiranjem.

”Budžet je važan jer on diktira kvalitet i sadržaj zdravstvenih usluga, garantuje stručno usavršavanje, na osnovu njega se planira unapređenje infrastrukture i određuje dinamika nabavke sofisticirane opreme i aparata. Neusvajanje budžeta imalo bi negativne reperkusije na funkcionisanje kompletnog zdravstvenog sistema ”, navodi se u saopštenju Ministarstva zdravlja.

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X