,,Danima unazad slušamo o pregovorima i razgovorima vladajuće većine, a javni prostor se kontaminira raznim optužujućim saopštenjima među konstituentima vladajuće većine, a sve u cilju ojačavanja pregovaračke pozicije u borbi za fotelje. U cijeloj ovoj situaciji, običan građanin je zbunjen, oni koji su glasali za promjene se pitaju da li su učinili pravi izbor, a oni koji su glasali nekog drugog su u strahu od sljedeće odluke vladajuće većine”, kazao je u saopštenju Mitar Radonjić, izvršni direktor NVO Institut za socijalnu i obrzaovnu politiku.
Kako navodi, aktuelna politička situacija je krajnje zategnuta, neadekvatna državi koja je pred vratima EU i nikako ne vodi ozdravljenju crnogorskog društva.
“Mjesecima unazad i onako podijeljeno crnogorsko društvo se dodatno polarizuje, a ni vlast ni opozicija se ne trude mnogo da se ove podjele prevaziđu. Razlog tome je jasan – kao društvo očigledno nemamo pravi odgovor na aktuelne probleme građana Crne Gore i na ovaj način probleme guramo pod tepih, a bavimo se trivijalnostima. Nama iz civilnog sektora je zadatak i misija da budemo korektivni faktor i upravo iz tog razloga ukazujemo cjelokupnoj političkoj eliti, bez obzira da li se radi o vlasti ili opoziciji – građani zahtijevaju ozbiljan rad, ozbiljan pristup rješavanju problema kojih imamo ne mali broj i više nema mjesta svakodnevnom politikanstvu u dnevno-političke svrhe”, dodao je Radonjić.
Aktuelni pregovori o rekonstrukciji Vlade nisu pravovremeni, ističe on, dodajući da ponovno razdvajanje, odnosno povećanje broja ministarstava nepunih godinu dana nakon što su formirani, će dovesti samo do dodatnih problema u funkcionisanju državnog aparata.
Preporučeno
“A sve to samo da bi se zadovoljila nečija politička ambicija. To građani vide i nisu srećni ni najmanje zbog toga. Apelujemo na donosioce odluka da zbog dobrobiti građana suzbiju svoju akutnu želju za političkim plijenom i da se posvete zajedničkom radu sa onima sa kojima su formirali Vladu, a ako to nisu u stanju neka sakupe političke hrabrosti, izađu iz zone komfornosti i ,,foteljizma” i izmjere podršku građana na izborima, pa onda neka formiraju Vladu u skladu sa izbornim rezultatom”, poručio je Mitar Radonjić.












