“Obavili smo uviđaj i naložili dalje radnje”, kazao je Milanović.
Podsjećamo, sinoć je otkriven tunel prokopan ispod Višeg suda u Podgorici, a koji, kako saznajemo, izlazi u stan naspram zgrade tog suda, koji je iznajmljen prije dva mjeseca.
Tajni tunel koji je prokopan do depoa Višeg suda u Podgorici sasvim slučajno otkrile su dvije službenice ovog suda tokom popisa deponovanih predmeta koji je rađen tokom čitave noći. One su tokom popisa primijetile da kroz fajlove posložene na polici bije hladan vazduh. Pomjerile su police i vidjele otvor. Tunel inače vodi do stana koj se nalazi preko puta suda i iznajmljen je prije dva mjeseca .
Preporučeno
Tunel je, kako su istražitelji prilikom uviđaja otkrili, rađen na brzinu, manjih je dimenzija i nalazi se u neposrednoj blizini prostorije za zadržavanje zatvorenika koji se dovode na suđenja u Viši sud iz UIKS. Upravo iz ovog razloga se sumnja da je vjerovatno prirpemano bjekstvo nekog od viskopozicioniranih članova kriminalnih klanova kojem se sudi u ovom sudu.














