Požar na Gorici lokalizovan, vatru gasio i dromader MUP-a

Požar na Gorici lokalizovan, vatru gasio i dromader MUP-a

Standard

02/08/2021

20:02

Na brdu Gorica ponovo je izbio požar.

Na brdu Gorica nesto poslije 19.20 časova izbio je novi požar. Ekipe su na terenu i pokušavaju da lokalizuju požar, saopšteno je iz Službe zaštite i spasavanja. Požar je pod kontrolom i uz pomoć dromadera Direktorata za vanredne situacije MUP Crne Gore.

Vatrogasci sumnjaju da je opet podmetnut.

U protekla 24 sata pripadnici Službe zaštite i spašavanja Glavnog grada realizovali su 18 intervencija koje su se odnosile na požare trave i niskog rastinja, kontrolisano paljenje, hvatanje gmizavaca i ostale aktivnosti iz nadležnosti Službe.

“Od 18 intervencija, kako su naveli, osam se odnosilo na požare trave i niskog rastinja u Ulici Belvederskoj, Piperima, Zabjelu, Matagužima, Parcima, Botunu, Pavlovinama i kod Stočne pijace na Starom Aerodromu gdje se intervenisalo u više navrata zbog podmetanja požara. Do daljnjeg nastavljamo sa dežurstvom na brdu Gorica, kao i redovne obilaske brda Ljubović i ostale kritične lokacije”, navode iz Službe zaštite i spašavanja.

Zbog sumnje da su požari prethodnih dana podmetnuti, Glavni grad je podnio je krivičnu prijavu protiv odgovornih NN lica.

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X