“Uprkos tome, PES nije odmah zatvorio vrata. Međutim, nakon što je DF pet puta odbio ponudu sa, sada i više nego očiglednim ciljem, i to da odloži sastavljanje Vlade i sačuvaju aktielnu izvršnu vlast u nedogled, Spajić nije imao drugog izbora”, kazali su iz PES-a.
Ipak, dodaju, za razliku od Mandića koji je svjestan unutrašnje i spoljnopolitičke situacije te bio spreman za dogovor, Milan Knežević je želio da jede “ljeba i luka” i tako pokazao koliko ih, između ostalog, zanima i resor prosvjete u Vladi Crne Gore.
Preporučeno
“Za propuštenu šansu da prvi put budu dio Kabineta premijera i sačuvaju nekoliko stotina mjesta po dubini, koja već imaju, nije odgovoran PES, već neodgovorno ponašanje lidera bivšeg DF-a. Takođe, treba istaći da je Andrija Mandić bio racionalniji u pregovorima, svjestan posljedica po “dubinu” DF-a, ukoliko ne dođe do dogovora. Ne isključujemo saradnju po pitanju deblokade institucija i imenovanja u pravosuđu, kako bi se u punoj mjeri primijenila vladavina prava”, zaključuju u PES-u.













