Podgorica: Vlasnik preuzeo iz Skloništa psa za kog su građani strahovali da je vuk

Podgorica: Vlasnik preuzeo iz Skloništa psa za kog su građani strahovali da je vuk

Standard

14/01/2026

21:45

Zaposleni podgoričkog Skloništa za napuštene životinje uhvatili su životinju, za koju su građani tvrdili da je vuk, a koja je primijećena u naselju Blok 9, pišu Vijesti.

To je za Vijesti kazala rukovoditeljka Skloništa Maša Jovanović.

Kako je pojasnila, u pitanju je mlada životinja, vjerovatno dobijena ukrštanjem psa i vuka. Nakon hvatanja, smještena je u Skloništu za napuštene životinje na Vrelima ribničkim, u naselju Konik.

Jovanović je kasnije na svom Fejsbuk nalogu obavijestila javnost da se javio vlasnik psa, koji je kazao da je u pitanju rasa haski. Nakon preuzimanja ljubimca, on je otišao da ga čipuje i registruje. Pojasnio je i da mu je pas pobjegao sinoć “od pucanja”.

Više građana ranije dana prijavilo je da se iza dvorištu jedne od zgrada u Novoj dalmatinskoj ulici nalazi životinja za koju pretpostavljaju da je vuk.

O tome su informisali Službu zaštite i spašavanja, kao i Komunalnu inspekciju Glavnog grada Podgorica.

Izvor: Vijesti
Izvor (naslovna fotografija): RTV Podgorica

Ostavite komentar

Komentari (0)

X