Podgoričkom Domu zdravlja fale dva ginekologa i pedijatar

Podgoričkom Domu zdravlja fale dva ginekologa i pedijatar

Standard

28/02/2018

05:47

U podgoričkom Domu zdravlja imaju dovoljno izabranih ljekara za odrasle, a trenutno im nedostaju izabrani doktor za djecu pedijatar i dva izabrana doktora za žene ginekologa, pišu Dnevne novine.

U podgoričkom Domu zdravlja imaju dovoljno izabranih ljekara za odrasle, a trenutno im nedostaju izabrani doktor za djecu pedijatar i dva izabrana doktora za žene ginekologa, pišu Dnevne novine.

U Domu zdravlja Podgorica, kako su objasnili DN, rade 83 izabrana doktora za odrasle, 26 izabranih doktora za djecu pedijatara i devet izabranih doktora za žene ginekologa.

“U prosjeku je registrovano oko 2.000 pacijenata kod izabranih doktora za odrasle i izabranih doktora za djecu pedijatara, dok je kod izabranih doktora za žene ginekologa registrovano oko 5.000 osiguranica. Prema postojećem aktu o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta u Domu zdravlja Podgorica nedostaje jedan izabrani doktor za djecu pedijatar i dva izabrana doktora za žene ginekologa”, kazali su iz podgoričkog Doma zdravlja.

Povezani članci

Prošle godine, ističu, na konkursu su primljena dva specijalista pedijatrije, dok je trenutno na specijalizaciji čak 16 ljekara.

“Dom zdravlja Podgorica na osnovu iskazanih potreba za određenim kadrom raspisuje specijalizacije za ljekare. Trenutno je 16 ljekara na specijalizaciji, od toga šest specijalizanata za oblast pedijatrija, tri za oblast ginekologije i akušerstvo, tri za oblast porodična medicina, jedan za oblast psihijatrija i dva za oblast pulmologija”, precizirali su iz Doma zdravlja.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X