
Ministarstvo odbrane zatražilo je i dobilo na upotrebu rezultate analiza kontaminacije koje je Ministarstvo odbrane Sjeverne Makedonije uradilo za svoje potrebe, povodom međunarodne vježbe “Odlučni udar”, koja se juče završila na njihovom poligonu Krivolak.
“Tamo su tokom više od mjesec izvedena bojeva gađanja u srazmjeri koju Vojska Crne Gore neće izvesti ni tokom desetogodišnjeg korištenja prostora na Sinjajevini”, saopšteno je Ministarstva odbrane.
Rezultati dvije studije biće stavljene na uvid crnogorskoj javnosti narednih dana, saopšteno je iz Ministarstva.
“Dvije odvojene analize utvrdile su da nema apsolutno nikakve kontaminacije prostora (voda, vazduh i zemlja) u periodu tokom izvođenja vježbe. Na taj način opovrgnute su sve sumnje da bi korištenje prostora Sinjajevine moglo izazvati bilo kakve negativne ekološke posljedice”, zaključuje se u saopštenju.
Preporučeno












