Do odrona je došlo u mjestu Mijatovo kolo.
Kako su nam kazali, došlo je do klizišta i na regionalnom putu Kolašin- Mateševo, pa je saobraćaj na tom dijelu zabranjen za teretna vozila, kombije, autobuse, kao i kretanje auto-putem.
Jedino se tom dionicom za sada kreću putnička vozila, dok se sva ostala preusmjeravaju na magistralni put Kolašin – Podgorica kroz Platije.
Iz Auto-moto saveza Crne Gore (AMSCG) upozorili su vozače na učestale odrone na putevima u našoj državi.
“Saobraća se po mokrim i klizavim kolovozima uz mjestimično smanjenu vidljivost. Skrećemo pažnju i na učestale odrone. Vozačima savjetujemo da vožnju prilagode uslovima i stanju na putu”, naveli su iz AMSCG.
Kako su naveli, zbog odrona u mjestu Sokolovina na regionalnom putu Mojkovac – Đurđevića Tara saobraćaj u prekidu za sve vrste vozila.
Takođe, dodaju, na putnom pravcu Slijepač most-Pljevlja saobraćaj je u pekidu zbog izlivanja rijeke Ljubovidje.
Preporučeno
“Zbog odrona na regionalnom putu R-13 Kolašin-Mateševo saobraćaj je na auto putu dozvoljen samo za putnička vozila, a ostale kategorije vozila se upućuju na magistralni put Podgorica-Kolašin preko Platija”, navode u saopštenju.












