Preminuo glumac Sreten Mitrović

Preminuo glumac Sreten Mitrović

Standard

22/02/2018

15:41

Glumac Sreten Mitrović umro je juče u 62. godini u Nikšiću.

FOTO: onogost.me

Glumac Sreten Mitrović umro je juče u 62. godini u Nikšiću.

Glumom je počeo da se bavi 1977. godine, kao član dramske sekcije „Zahumlja“. Bio je član i Dramskog studija Centra za kulturu Nikšić, a od 1999. Nikšićkog pozorišta.

Igrao je u preko 40 premijera, a najznačajnije uloge su mu u predstavama „Iz ničega u ništa“, „Legenda o Zorou“, „Život iz početka“, „Audijencija“, „Marko Miljanov“, „Presuda“, Đetići u Parlamentu“, kao i u filmu „Tamna strana sunca“ gdje je glumio sa Bred Pitom. Posljednju ulogu igrao je u predstavi „Što je čoek do li biciklista“.

Povezani članci

Pored glume, Mitrović se bavio i recitacijom, bio je i član žirija Međunarodnog festivala glumca, a radio je u Narodnoj biblioteci „Njegoš“.

Komemoracija u njegovu čast biće održana sjutra u 9.30h u Gradskoj kući, a sahrana će biti u Miločanima u 14 časova, prenosi portal Onogošt.me.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X