Sjutra na Cetinju akcija dobrovoljnog davanja krvi

Sjutra na Cetinju akcija dobrovoljnog davanja krvi

Standard

07/07/2020

11:09

Povodom 13 jula. Dana državnosti, Organizacija Crvenog krsta prijestonice Cetinje sjutra, 8. jula od 9 časova organizuje akciju dobrovoljnog davanja krvi u svojim prostorijama.

“Pozivamo davaoce svih krvnih grupa da sjutra od 9 h u prostorijama Organizacije Crvenog krsta projestonice Cetinje doniraju krv, i na taj način omoguće još jednu šansu svima onima kojima je krv potrebna,” navodi se u saopštenju Crvenog krsta Cetinje.

Oni su istakli da su akciju podržale brojne javne ličnosti Cetinja, među kojima su predsjednik UO Rukometnog saveza Crne Gore Petar Kapisoda, novinarka Danijela Lasica i mlada umjetnica Dušanka Belada.

U Crvenom krstu Cetinje ističu da je dobrovoljno davanje krvi uvijek dobrodošlo, pa i u vrijeme infekcije COVID-19.

“Bolesnici čije izlječenje, pa i sam život zavisi od krvi i krvnih produkata, nažalost ne mogu čekati da epidemija prođe,” stoji u saopštenju.

Organizatori pozivaju građane da se u što većem broju odazovu ovoj akciji i da daju krv.

Izvor (naslovna fotografija):Crveni krst Crne Gore

Ostavite komentar

Komentari (0)

X