
Nakon što je objavljena fotografija službenog Mercedsa E280 ispred budvanske diskoteke Top Hill u noći kada je tamo gostovala Lepa Brena, iz Uprave policije su poručili da nema zloupotrebe već da se radi o autu Sektora za obezbjeđenje ličnosti koje uvijek mora da bude onamo gdje se ta štićena osoba nalazi.
Preporučeno
“Ne radi se ni o kakvoj zloupotrebi službenih resursa već o obavljanju poslova i zadataka shodno zakonu. Naime, navedeno vozilo, registarskih oznaka PG CG 200, je službeno vozilo koje koristi Sektor za obezbjeđenje ličnosti i objekata Uprave policije. Navedeno vozilo se koristi u obezbjeđivanju štićene ličnosti, koja se shodno Odluci o određivanju objekata i ličnosti koje obezbjeđuje Uprava policije a koju je donijela Vlada, obezbjeđuje i štiti po mjestu kretanja, stanovanja i boravka, odnosno bez obzira gdje se ta štićena ličnosti nalazi”, saopšteno je iz Uprave policije.
Iz Prave Crne Gore je ranije saopšteno da je posrijedi klasičan primjer zloupotrebe državnih resursa.
“Uvidom u internet stranicu Vlade Crne Gore, utvrdili smo da ovo vozilo pripada ministarstvu Rada i socijalnog staranja”, saopšteno je iz te stranke.












