Socijalistička narodna partija Crne Gore čestitala je Dan novinara svim poslenicima javne riječi u Crnoj Gori, uz napomenu da je sloboda novinarstva temelj demokratije.
Preporučeno
“Nema slobodne Crne Gore bez slobodnog novinarstva, jer mediji moraju biti građanska savjest društva. Istina, pravda i sloboda moraju biti promovisani kao osnovni postulati ove profesije, a novinari moraju imati elementarno korektne uslove za rad, kako bi se očuvali kriterijumi i kvalitet profesionalne etike”, navode iz SNP-a.
Nažalost, kako kažu, put do istine u našoj državi nikada nije bio lak, a za slobodnu riječ davalo se mnogo, nekad i najviše.
“I zato nema potpune slobode medija dok se u potpunosti ne razriješe slučajevi napada na novinare i dok nalogodavce i izvršioce ubistva Duška Jovanovića ne stigne ruka pravde”, zaključuju iz SNP-a.












