Šta nas još čeka: U paklu do jeseni, a onda poplave?

Šta nas još čeka: U paklu do jeseni, a onda poplave?

Standard

12/08/2021

20:11

Evropu je ovog ljeta zahvatio čitav niz katastrofalnih prirodnih nepogoda izazvanih vremenskim promjenama. Portal

Portal “AccuWeather” objavio je veliku prognozu za 2021. godinu, kojom je obuhvaćena i regija Balkana.

Prema ovoj prognozi, naše podneblje toplotni talasi čekaju i na početku jeseni, a zatim će ih zamijeniti velika opasnost od poplava u novembru.

S temperaturom površine mora za oko 2-5 Celzijusovih stepeni iznad normale, stvara se dovoljno energije za održavanje tropskih obilježja koja se kreću kroz Evropu, navode prognostičari ovog servisa.

„Zato se očekuje da će jedan do tri tropska udara doći u Evropu u narednim mjesecima“, rekao je član tima za međunarodno prognoziranje Tajler Rojs.

Rojs navodi da bi tropske oluje mogle da prežive putovanje preko Atlantika i dođu do kontinenta.

Očekuje se da će se intenzivnija ljetnja vrućina zadržati u južnoj Italiji i na Balkanu, posebno na početku jeseni, navode stručnjaci AccWeather servisa.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X