Vojislav Miljanić predsjednik OBNOR-a Nikšić

Vojislav Miljanić predsjednik OBNOR-a Nikšić

Standard

18/03/2018

10:27

Vojislav Miljanić, doktor socijoloških nauka, jednoglasno je izabran za predsjednika OBNOR-a 1941-1945 Nikšić na jučerašnjoj Izbornoj Skupštini.

Vojislav Miljanić, doktor socijoloških nauka, jednoglasno je izabran za predsjednika OBNOR-a 1941-1945 Nikšić na jučerašnjoj Izbornoj Skupštini.

Predsjednik SOBNOR-a Crne Gore Radojica Radojević, je istakao veliki doprinos stanovništva ovog kraja u svim oslobodilačkim ratovima, a posebno u drugom svjetskom ratu te detaljno iznio pravce djelovanja SOBNOR-a Crne Gore.

“Radojević je informisao prisutne o brojnim aktivnostima organizacije SOBNOR-a Crne Gore, te istakao problem, posebno finansijske prirode, ali i u tim uslovima organizacija na nivou države uspješno je obavila sve obaveze koji proističu iz Programa rada kao i mnoge druge koje se odnose na poštovanju i njegovanju izvorne ideje nase slavne NOB-e, te čuvanju tekovina iz rata i revolucije za koje su živote dali najbolji sinovi i kćeri naše domovine od Triglava pa do Djevdjelije”, navodi se u saopštenju.

Povezani članci

Jednoglasno je izabran i Upravni odbor OBNOR-a 1941-1945 Nikšić od 11 članova sa mandatom od četiri godine.

“Izabrani su i dva delegata za izbornu Skupštinu SOBNOR-a Crne Gore i to Perišić Komnen i Djoković Milan, kao i podržan predlog velikog broja opštinskih organizacija OBNOR-a, da se za predsjednika SOBNOR-a predloži Radojica Radojević iz Podgorice”, zaključuje se u saopštenju.

Miljanić je završio Filozofski fakultet u Skoplju, magistrirao je u Beogradu na Fakultetu političkih nauka, a doktorirao na Filozofskom fakultetu u Prištini. Radio je kao prosvjetni radnik, direktor Marksističkog centra, Ekonomske škole i Srednjoškolskog centra i radni vijek završio u Ministarstvu prosvjete kao rukovodilac Odsjeka za obrazovanje i fizičku kulturu.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X