Vuksanović čestitao Dan državnosti: Jačajmo one vrijednosti koje nas čine boljim

Vuksanović čestitao Dan državnosti: Jačajmo one vrijednosti koje nas čine boljim

Standard

13/07/2022

12:55

Predsjednik Hrvatske građanske inicijative i ministar bez portfelja Adrijan Vukasnović čestitao je svim građankama i građanima Crne Gore Dan državnosti.

“Svim građankama i građanima upućujemo čestitke povodom Dana državnosti Crne Gore. Današnji praznik u kojem se zbrajaju dva velika događaja obavezuju nas da slijedimo tradicije slobodarstva koje su nas afirmirale i potvrdile pred svijetom. Slavljenje je istodobno i poziv da jačamo sve one vrijednosti koje nas čine boljim, a naše društvo stabilnim i prosperitetnim. Ono što se desilo na današnji dan na Berlinskom kongresu 1878. i kod nas 1941., potvrda je da Crna Gora nije pukim slučajem ostvarila svoju državnost, već je ona plod nastojanja i žrtve onih koji je vole i koji joj pripadaju. To nam mora biti nadahnuće za sva stremljenja koja imamo danas, a koja imaju za cilj našu državu i društvu učiniti jakim i prosperitetnim. 

U duhu optimizma i u prazničnom ozračju, u ime Hrvatske građanske inicijative i svoje osobno, čestitam svima Dan državnosti Crne Gore!”, tekst je čestitke HGI-a.

Izvor (naslovna fotografija):Adrijan Vuksanović, foto: Vlada CG

Ostavite komentar

Komentari (0)

X