“Indiferentan odnos države prema ovakvom njenom djelovanju doveo je do toga da se za tri decenije broj Srba povećao za 20%, koliko se smanjio broj nacionalnih Crnogoraca.
Ovakva asimilacija je izvedena zahvaljujući gruboj zloupotrebi vjere lažnim učenjem građana koji su želejli postati, pošto – poto vjerujući, da je Crna Gora Srpska država u kojoj nikada nijesu postojali Crnogorci, ni Crnogorska pravoslavna crkva, a nadograđena grubim falsifikatom o osmovjekovnom trajanju Srpske crkve u Crnoj Gor, koja je čak i stvorila ovu državu.
Izjednačavajući pravoslavlje i srpstvo uz sve navedene laži, uhvatili su u svoje lažne mreže značajan broj novovjernika, okrećući ih protiv svoje zemlje, svoga naroda, istorije, predaka i svega crnogorskog.
Svu pogubnost ovakve politike Srpske crkve, koja nema nikakve veze sa istinskom vjerom i božijim zapovjestima jasnije smo mogli vidjeti u posljednjoj godini dana, kada se ta crkva, preko političkih protesta, nazvanih litijama otvoreno stavila na čelo fronta protiv države Crne Gore i svih naroda koji je doživljavaju svojom državom.
Otvorenom demonstarcijom sile, pod tuđim zastavama, tuđim simbolima i neskriveno okupatorskim porukama, uz pomoć domaćih kvislinških snaga, ova crkva je uspjela osvojiti vlast kojom sada nastavlja potiranje svih vrijednosti na kojima počiva ova zemlja i svi njeni narodi.
Sakrivena iza nove vlasti, Srpska crkva, otvorenije nego ikada pod parolom pomirenja nastavlja porodubljivati podjele, šireći neskrivenu mržnju i diskriminaciju svih građana koji se sve otvorenije počinju suprotstavljati, ovako pogubnoj politici.
Preporučeno
Važno je shvatiti da je ovakva zloupotreba vjere u političke svrhe, sa osvajačko-okupatorskim namjerama obično bogohuljenje, a svi oni koji u ovome učestvuju nijesu ništa drugo do bogohulnici.
Pravi vjernici sve više ovo prepoznaju i siguran sam da će zajedno sa svim iskrenim građanskim patriotama naći način da se suprotstave ovom zlu i vrate Crnoj Gori sve one, sada ugrožene vrijednosti na kojima je vjekovima počivala.”












