Rađenović napominje da pored benefita i povoljnosti za građane, lokalne samouprave, privredna društva i sve pojedince koji žele da mjesečne karte kupe po manjim cijenama JP Morsko dobro nekim danima uspijeva da inkasira i preko 6o.000 eura što, kako kaže, svjedoči da je ovo isplativa trajektna linija koja funkciniše ne samo na zadovoljstvo JP koje nad njom vrši servis, već i u interesu građana i cijele države Crne Gore.
“Samo kada je JP Morsko dobro u pitanju, država Crna Gora ima osam trajekata u svom vlasništvu, što dovoljno govori u prilog činjenici da želimo da nastavimo da razvijamo trajektni saobraćaj, ne samo kada je u pitanju linija Kamenari – Lepetane, već i nove linije koje zakonski utemeljeno pokušavamo da uvedemo i damo građanima jedan servis usmjeren olakšavanju proputovanja od matične destinacije do krajnjeg turističkog odredišta”, naveo je predsjednik Upravnog odbora JP Morsko dobro.
Uprkos impozantnom broju od osam trajekata, trenutna infrastruktura dozvoljava da za relaciju Kamenari-Lepetane bude primjenjljivo šest trajekata, ali JP Morsko dobro intezivno radi na uvođenju novih trajektnih linija koje će zadovoljiti sve potrebe, ne samo građana, već i turista.
“Jedna od potencijalnih linija na kojoj radimo jeste Zelenika – Solila. Radimo neke studije, treba da se osigura određena infrastruktura, trebaju da se sprovedu određene intervencije na tim lokalitetima. Imamo namjeru da kompletni teretni program prebacimo na ovu trajektnu liniju i vjerujem da ćemo u velikoj mjeri uspjeti u tome kako bismo rasteretili saobraćaj”, rekao je on.
Rađenović se takođe osvrnuo i na kritike koje pristižu iz medija i sa društvenih mreža na račun velikih gužvi koje se povezuju sa trajektnim saobraćajem, ali i uopšteno na račun nove sfere poslovanja JP Morsko dobro koje vrijedno nastavlja da sprovodi i svoje tradicionalno propisane djelatnosti.
Preporučeno
“Građani mogu da budu stvarno jako spokojni kada je u pitanju ova trajektna linija, kada je u pitanju menadžment JP Morsko dobro i svi zaposleni koji marljivo rade oko trajektnog sabraćaja i pored svog osnovnog posla i djelatnosti kojom su se do prije februara bavili, kada je u pitanju održavanje zone morskog dobra, svih plaža, privremenih objekata, zaštićenih područja. Mislim da će ovaj tim, sa inovacijama koje planira u zoni morskog dobra, sa uspostavljanjem komunalnog reda i sređivanjem privremenih objekata i upravljanjem načinom korištenja kupališta, i dalje raditi u interesu građana i turista i da ćemo iz godine u godinu imati bolju sliku kada je u pitanju zona Morskog dobra i naš najvrijedniji resurs, a to su plaže”, podvukao je Rađenović.