
Iz raznih područja bjelopoljske opštine stižu informacije da psi lutalice ponovo haraju stoku tamošnjim domaćinima. Proteklog vikenda poharano je stado ovaca porodice Merdović u selu Brčve. Domaćin Vukašin Merdović ispričao je da je slučaj prijavio Centru bezbijednosti Bijelo Polje i da je obavijestio nadležne opštinske i veterinarsku službu.
“U jutarnjim satima, 1. marta obavijestio me komšija da su ovce iz mog i stada sinovca Dejana, raštrkane po njegovoj livadi. Izašao sam vani i uvjerio se da nema ovaca u našem toru. Kada smo prebrojali ovce vidjeli smo da nedostaju u stadu dvije moje i šest Dejanovih. Jedna od ovaca je bila raskomadana“, ispričao je Vukašin Merdović.
Preporučeno

On zahtijeva od nadležnih da konačno preduzmu mjere da bi se zaštitila njihova stoka.
„Ovo je peti put u poslednjih dvije godine da nam lutajuće životinje haraju stoku. Svaki put smo o tome obaviještavali nadležne ali, bez uspijeha. Živimo permanento u strahu da psi lutalice, koji su opasni u čoporu, počnu da nasrću i na ljude a posebno smo zabrinuti za djecu dok odlaze i vraćaju se iz škole“, kazao je Merdović.












