Kako prenosi Cetinjski list, građani Budve su poručili daput koji vezuje Budvu i Cetinje nikad nije bio zatvoren, uprkos gužvama, požarima, radovima, snjegovima, kišama.
“Ali je zatvoren danas, ne našom krivicom, već našom potrebom da tražimo odgovornost onih koji treba da brinu o našoj bezbjednosti. A pošto njihove odgovornosti nema, ni profesionalne ni ljudske, kao građanke i građani grada najbližeg Cetinju, pridružujemo se zahtjevima studentske grupe Kamo śutra i zahtijevamo njihove smjene sa čelnih pozicija sektora bezbjednosti“, saopšteno je .Ističu da su mnogi od njih rođeni na Cetinju i s pravom se smatrajuo građanima Prijestonice.
Preporučeno
“Zato možda više od drugih dva strašna zločina, sa 23 ugašena života, osjećamo dublje i ličnije. Zato je Budva, uz Cetinje, prva odgovorila na poziv studenata na buđenje. Ne smijemo ostati nijemi i tihi na vapaj najbližih, ali ni na bahatost onih koji nas vraćaju “normalnom životu”. Jer normalnog života nema ako strijepimo za živote naše djece, ako nijesmo bezbjedni, ako nadležne više brine odsjaj naočara od ubice koji hara gradom”, poručeno je sa večerašnjeg okupljanja koji je održan na “donjoj raskrsnici”, kružnom toku u Budvi.