PG Biro za Standard: Gradiće se novi parking u centru, uskoro rješenje za nekadšnje robne kuće “Beko” i “Beograd”

PG Biro za Standard: Gradiće se novi parking u centru, uskoro rješenje za nekadšnje robne kuće “Beko” i “Beograd”

Standard

12/05/2019

11:05

U centru Podgorice u ovoj godini biće izgrađena nova garaža, vrijedna 15.000 eura, saopšteno je Standardu iz Glavnog grada. Oni su istakli da rade na rješavanju problema u saobraćaju u centru Glavnog grada i dodaju da će uključiti eksperte koji će osmisliti i rješenje za objekte koji narušavaju centar Podgorice, kao što su nekadašnja robna […]

U centru Podgorice u ovoj godini biće izgrađena nova garaža, vrijedna 15.000 eura, saopšteno je Standardu iz Glavnog grada. Oni su istakli da rade na rješavanju problema u saobraćaju u centru Glavnog grada i dodaju da će uključiti eksperte koji će osmisliti i rješenje za objekte koji narušavaju centar Podgorice, kao što su nekadašnja robna kuća Beko i Beograd. Iz PG Biroa kažu i da je zbog stanja u kojem se nalazi saobraćaj u Podgorici krivica loših navika sugrađana. 

Oni su za Standard saopštili da je opština Podgorica ozbiljno i sistematično radi na rješenju problema velikih gužvi u centru grada, kao i prenatrpanih parkinga.

“Traži se mogućnosti za rješavanje niza problema koji se javljaju u funkcionisanju ove oblasti. Prvi korak je bio formiranje samostalnog resora koji će se isključivo baviti ovim pitanjima – Sekretarijata za saobraćaj. Programom uređenja prostora 2019. godine predviđena su sredstva za izradu glavnog projekta garaže u bloku G, DUP „Nova Varoš“ koji se nalazi u užem centru grada i oivičen je ulicama Slobode, Hercegovačke,  Balšića i Miljana Vukova”, kazali su iz PG Biroa za Standard.

Povezani članci

Oni su istakli da će se uključiti i stručnjaci koji će detaljnije pomoći oko ovog problema, a prikupiće i prijedloge za revitalizaciju centra Podgorice, dakle i objekte koji narušavaju njegov izgled – nekadašnje robne kuće Beko i Beograd.

“Osim toga, u toku je prikupljanje mišljenja i prijedloga releavntnih stručnjaka za oblast saobraćaj, uređenja prostora i zaštitu životne sredine iz svih gradskih službi i preduzeća, na osnovu kojeg će se napraviti sveobuhvatna Studija o saobraćaju i revitalizaciji centra grada. Nakon toga, Glavni grad će angažovati i eksterne eksperte iz ove oblasti, kako bi studija bila što kvalitetnija, a njena primjena trajno riješila sve probleme koje će tretirati. Takođe, ova Studija će obuhvatiti i prijedloge za revitalizaciju centra grada – dakle i objekte koji narušavaju njegov izgled – Beko i Beograd”,navode iz PG Biroa.

Cilj podgoričke opštine je, kako je saopšteno da se oživi centar grada, što pokušavaju raznim manifestacijama koje organizuju iz nedjelje u nedjelju. 

“Trudimo se da građani polako naviknu da je to staro, zapravo novo mjesto za druženje”, naglašavaju iz Glavnog grada.

Za stanje u kojem se nalazi saobraćaj u Podgorici, iz opštine krive loše navike sugrađana.

650041 podgorica rtcg1jpg

“Gradska uprava radi na tome da se građani okrenu očuvanju životne sredine i zdravim stilovima života. Već u prvoj godini mandata, u tom smislu, sprovodimo ili smo sproveli niz mjera na ovom planu – subvencioniranje kupovine bicikala, širenje biciklističke saobrašćajne infrastrukture, a sa druge strane i predselekciju otpada, poseban tretman odlaganja biljnog i kabastog otpada, pilot projekat katastra zelenih površina u cilju očuvanja postojećeg zelenog fonda, te njegovo obogaćivanje kroz razne akcije i projekte”, zaključili su iz Glavnog grada.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X