On je dodao da Opština Bijelo Polje, preko Sekretarijata za inspekcijske poslove, Komunalne policije i ostalih službi, preduzima neophodne aktivnosti kako bi mjere NKT-a imale svoju svrsishodnost i efikasnost.
“Prema izvještajima koje dobijam građani kao i privredni subjekti i ustanove poštuju mjere koje su na snazi”, rekao je Smolović.
On je saopštio da je u periodu od 26. juna do 6. jul u samoizolaciji sa graničnog prelaza poslato 86 osoba, kontakt samoizolacije 89 osoba i pod zdravstvenim nadzorom su 73 osobe.
Smolović je podsjetio da se u administrativnoj zgradi Opštine poštuju sve procedure i sprovode mjere koje se odnose na obavezno nošenje maski u zatvorenom prostoru.
” Sve službe rade posao redovno, ali ćemo u zavisnosti od situacije koju pratimo opredijeliti i za poseban režim rada”, rekao je Smolović.
Prvi čovjek Bijelog Polja je dodao da je stanje finansija u opštini dobro ali da je izvjesno da će se raditi rebalans budžeta.
Preporučeno
“Međutim, moram istaći da smo već donijeli nekoliko važnih odluka koje se tiču uštede. Otkazali smo kulturne i sportske manifestacije, napravili plan kojim se novac troši na najneophodnije stvari, to je jedini način da sačuvamo stabilnost. Ono što je najvažnije je da svi kapitalni projekti se realizuju i da ni jedna mašina nije stala u Bijelom Polju, za šta dugujemo zahvalnost Vladi i predsjedniku Markoviću”, zaključio je predsjednik opštine Bijelo Polje Petar Smolović.















