Apelacioni sud odbacio žalbu u slučaju Rista Jovanovića

Apelacioni sud odbacio žalbu u slučaju Rista Jovanovića

Standard

09/07/2021

17:42

Apelacioni sud u Prištini odbacio je žalbu na pritvor u slučaju Rista Jovanovića koji je za Vidovdan uhapšen na Gazimestanu. To je danas izjavila advokatica optuženog Jovana Filipović.

Osnovni sud u Prištini je krajem juna mjeseca odredio jednomjesečni pritvor Ristu Jovanoviću iz Podgorice. On se tereti za “izazivanje nacionalne, vjerske mržnje i netrpeljivosti”.

Filipović je kazala da je nakon uložene žalbe Apelacionom sudu, ona odbijena.

“Dostavljeno nam je rješenje Apelacionog suda kojim je žalba odbijena kao neosnovana i potvrđeno rješenje Osnovnog suda u Prištini”, navela je je Filipovićeva.

Ona je dodala da je danas sudu dostavila zahtjev za odbacivanje optužnice i prigovor na dokaze, te da očekuje da optužnica protiv Rista Jovanovića bude odbačena.

“Sudu je dostavljen spisak s velikim brojem svjedoka, lica koja su sve vrijeme bila pored njega na Gazimestanu i koji jedini imaju neposredna saznanja o tome da li je Risto izgovarao ono što mu tužilaštvo stavlja na teret”, zaključila je advokatica.

Povezani članci

Risto Jovanović je uhapšen 28. juna na Gazimestanu nakon što je pokušao da ukaže da je nepotreban policijski pretres torbe monahinje koja je izlazila iz ograđenog prostora memorijalnog kompleksa.

Izvor: tanjug
Izvor (naslovna fotografija): Kosovo online

Ostavite komentar

Komentari (0)

X