U odluci tvrde da je Nastić prekršila zakon i iz razloga što nije podnijela posebni izvještaj u roku od 30 dana od dana promjene imovinskog stanja, što je bila dužna da uradi kada je postala suvlasnica stana od 69 kvadrata i garaže od 16 kvadrata i nakon što je stekla stambenu jedinicu od 96 metara kvadratnih, nakon što je njen suprug naslijedio stan i prodaje suprugovog stana od 81 kvadrata.
Nastić je u izjašnjenju pred Agencijom navela da je u imovinskim kartonima za 2021, 2022. i 2023. godinu uredno prijavila tri stana kao dio nasledstva, navodeći da su ona i njen suprug za dva stana bili suvlasnici sa ostalim članovima porodice, treći je bio nasledstvo njenog supruga u punom vlasništvu, ukazavši na stan koji je kupljen i upisan na njeno ime u 2023. godini. Navela je da su svi ti podaci poznati kroz javne registre i knjige, a s obzirom da su svi stanovi prijavljeni kroz redovne godišnje izvještaje o prihodima i imovini. Nastić je navela da su ona i suprug kupili stan od 96 kvadrata sredstvima od prodaje tih stanova, kao i dvije garaže koje su u njenom vlasništvu. Garaže nije prijavila jer je smatrala da su dio kupoprodajnog ugovora, te da ih je prijavila u izvještaju o prihodima i imovini za 2024. Ona se pred ASK izjasnila da je svoju imovinu zakonito prijavila, da je nije uvećala niti ju je skrivala.Preporučeno
Agencija, pak, tvrdi da je u sprvedenom postupku utvrdila da je Nastić kupila stan površine 96 m2, a što nije prijavila u posebnom izvještaju zbog uvećanja imovine. U odluci se navodi da je ASK cijenila navode Nastić, ali da je našla da nisu uticali na drugačiju odluku Agencije jer je članom 23, stav 3, tačka 2 Zakona o sprečavanju korupcije propisano da u toku vršenja javne funkcije javni funkcioner podnosi izvještaj u slučaju promjena iz izvještaja koje se odnose na uvećanje imovine preko 10.000 eura, u roku od 30 dana od dana nastanka promjene, što je u ovom slučaju izostalo.