Za Jovanića je porodica ponudila jemstvo u iznosu od 768 hiljada eura u nekretninama.
Njegov izlazak iz pritvora čekao se zbog reorganizacije Uprave prihoda i carina jer nije bilo moguće upisati hipoteku na nekretnine kojima su porodice i prijatelji garantovali slobodu.
Jovanić je bio u pritvoru od 9. maja 2022, kada je uhapšen kao osumnjičeni za stvaranja kriminalne organizacije i zloupotrebe položaja u stečajnim postupcima.
Jovaniću se sudi povodom optužbi da je formirao kriminalnu organizaciju, u kojoj su stečajni upravnici, procjenitelji i vlasnici firmi za obezbjeđenje u stečajnim postupcima, te da je oštetio državu i osam kompanija za značajne iznose.
Specijalno državno tužilaštvo podiglo je optužicu protiv Jovanića, stečajnih upravnika Saše Zejaka, Snežane Jović, Sanje Lješković, Ranka Radinovića, Dejana Golubovića, Sretena Mrvaljevića, ali i Pavića Globarevića, Stane Čelebić, Darka Perovića, Omera Markišića, Danijele i Dušana Lakovića i preduzeća „Titan security“ pa „Securitas Montenegro“ Podgorica, „Top force system“ Nikšić i „Ogimar MNE“ Podgorica.
U slučaju Dejana Kneževića Apelacini sud je preinačio odluku Višeg suda i prihvatio jemstvo od 760.000 eura u nekretninama koje su njegovi prijatelji ponudili kao garanciju da on neće pobjeći tokom sudskog postupka.
Podsjećamo, krivično vanraspravno vijeće Višeg suda u Podgorici potvrdilo je još u februaru optužnicu Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore podignutu protiv pomenutih osoba zbog krivičnog djela stvaranje kriminalne organizacije.
Preporučeno
“Nakon održanog ročišta, uvida u spise predmeta, ovaj sud je utvrdio da ne postoje greške niti nedostaci u optužnici i da optužnica sadrži sve elemente koje optužnica mora sadržati, a koji su propisani odredbom člana 292 Zakonika o krivičnom postupku. Iz dokaza prikupljenih u istrazi proizilazi da su okrivljeni osnovano sumnjivi da su izvršili krivična djela koja im se optužnicom stavljaju na teret”, saopšteno je ranije iz Višeg suda.