ŠČEPANOVIĆU GRAĐANI KRIVI ZA NEDOVOLJAN BROJ POLICAJACA NA CETINJU: Ni surove mafijaške likvidacije, ni masakr u Medovini nijesu natjerali policiju da adekvatno djeluje

ŠČEPANOVIĆU GRAĐANI KRIVI ZA NEDOVOLJAN BROJ POLICAJACA NA CETINJU: Ni surove mafijaške likvidacije, ni masakr u Medovini nijesu natjerali policiju da adekvatno djeluje

I. Đoković

10/01/2025

09:54

V.D. direktora policije Lazar Šćepanović dao je juče nesmotrenu izjavu za jednog čelnika bezbjednosnog sektora u kojoj je za nedovoljan broj policajaca  tokom masakra na Cetinju, direktno optužio građane da nijesu ukazali policiji da nivo preventivnosti treba podići. U prevodu građani su trebali da rade posao policije.

Šef crnogorske policije rekao je da je motiv masovnog ubistva zločina nije utvrđen, kao i da slučaj nema kriminalnu pozadinu i da je bio u potpunosti nepredvidljiv.

“Takođe, niko od građana policiji nije ukazao da nivo preventivnosti treba podići”, kazao je Šćepanović

Izjava Šćepanovića problematična je iz više razloga. Čitajuči ono što je juče saopštio o situaciji prije i nakon masakra na Cetinju, građani bi pomislili da je Cetinje prošle godine bilo poput Islanda, a ne poprište više surovih mafijaških likvidacija.

Šćepanović istini za volju nije imao ni vremena da ispravi greške svojih prethodnika, koji su bili na poziciji direktora policije za vrijeme pomenutih događaja, ali upiranje prstom na građane svakako je nesmotren potez šefa policije.

Najveću odgovornost snosi ministar Danilo Šaranović, koji jeste bio ministar unutrašnjih poslova u vrijeme mafijaških likvidacija na Cetinju i koji je prema sopstvenom priznanju imao vrlo oskudnu ili skoro pa nikakvu komunikaciju sa direktorom policije Zoranom Brđaninom.

A da bi policija funckionisala kako treba ta komunikacija je od vitalnog značaja.

Stoga ne treba ni da čude ocjene javnosti da je bezbjednosni sistem unazad dvije godine u potpunom rasulu.

Zato masakr u Medovini, kao i mafijaška ubistva nijesu bile dovoljni da se isprave greške, pa da se poveća broj policijskih službenika, kako bi se građani, koji se nijesu ni dvije godine oporavili od te tragedije, osjećali sigurnije.

MAFIJAŠKA UBISTVA U SRED BIJELA DANA NEDOVOLJNA ZA POVEĆANO PRISUSTVO POLICIJE NA CETINJU

Nijesu mu očigledno dovoljne bile mafijaške likvidacije na Cetinju, i to u sred bijela dana na očigled mnogih građana Cetinja.

Prvo su su 20. juna, u samom centru grada, na svega 100 metara od osnovne škole u stravičnoj eksploziji stradali Petar Kaluđerović i Dragan Roganović. Njihovi sugrađani i prijatelji Tanasije Taso JovanovićMihailo Borozan i slučajna prolaznica su povrijeđeni.

Napadač je na stablu postavio eksploziv koji je aktivirao u trenutku kada su se Kaluđerović, Roganović, Jovanović i Borozan našli kod tog drveta.

Prema evidencijama bezbjednosnih službi, oni su bili bliski škaljarskom kriminalnom klanu.

Nakon 15 dana od zločina policija je saopštila da tragaju za Nikolom Drecunom zbog sumnje da je ubio Kaluđerovića i Roganovića. Drecun je, prema evidenciji bezbjednosnih službi, član kavačke kriminalne grupe. Drecun još nije uhapšen.

Krajem septembra, u 15.25, ubijen je Cetinjanin Vasko Lješković. Likvidiran je iz snajperske puške, u svom dvorištu ispred porodične kuće u naselju Bogdanov kraj, na Cetinju.

Lješković je, prema evidenciji bezbjednosnih službi, bio visoko pozicionirani član škaljarske kriminalne grupe. Na Lješkovića je egzekutor pucao sa obližnjeg brda kada je ovaj izašao u dvorište kuće, koje je ograđenom visokim betonskim zidom.

Jasno ugrožena bezbjedost građana zbog surovih ubistava, nije rezultirala podizanjem broja policajaca na Cetinju. Nakon svih ovih ubistava i masarka u Medovini, broj je ostao isti, kao da je na Cetinju sve u najboljem redu.

I ono što je nevjerovatno Šćepanović je za mali broj policajaca optužio građane, kako nijesu bili dovoljno revnosni i radili policijski posao umjesto policije.

NAKNADNA PAMET

Tek nakon apela građana Cetinja i upornog pisanja medija među kojima je i portal Standard vrh policije je reagovao, pa prema riječima Šćepanovića na Cetinju se onačno nalazi veći broj policajaca kako bi održali red i mir.

Nakon masovnog ubistva na Cetinju, kada je Aco Martinović (45) usmrtio 13 ooba, među kojima i dvoje djece, u tom gradu je povećano prisustvo policije, kazao je za “Dan” vršilac dužnosti direktora Uprave policije Lazar Šćepanović.

On je istakao da je u svim rejonima prijestonice pojačano prisustvo policijskih službenika kako bi se u realnim mogućnostima održali red i mir.

Izvor (naslovna fotografija):Lazar Šćepanović

Ostavite komentar

Komentari (0)