Advokat Podgoričanina Marijana Vujačića (34) koji se tereti za ubistva Mila Ilića i Veselina Kalezića, Borivoje Borović kazao je za Standard da njegov klijent nije saslušan za ova krivična djela.
Borović ističe takođe da nije dobio nikakav DNK nalaz.
“Saslušanja nije bilo za ubistva počinjna u Crnoj Gori, od njega je samo uzet bris i biološki materijal za DNK analizu. Urađeno je antropološko vještačenje od strane doktora Nemanje Radojevića u Crnoj Gori, čije rezultate još nismo dobili”, kazao je Borović.
Apelacioni sud u Beogradu produžio je za još tri mjeseca pritvor Vujačiću, osumnjičenom za ubistvo Jugoslava Cvetanovića u septembru 2017. u Vranju, kao i niz drugih krivičnih djela.
Kako su iz suda ranije saopštili, pritvor mu je produžen zbog opasnosti od bjekstva, kao i okolnosti koje ukazuju na to da bi mogao da ponovi krivična djela.
Podgoričanin je uhapšen u Novom Sadu u junu, a prema ovoj odluci suda pritvor može da mu traje do 8. decembra, do kada se očekuje i odluka tužilaštva o optužnici protiv njega.
U Tužilaštvu za organizovani kriminal za Tanjug kažu da se Vujačić tereti za krivična djela: udruživanje radi vršenja krivičnih djela, falsifikovanje isprave i zloupotreba službenog položaja u pomaganju.
Dodaju da u njegovom slučaju tužilaštvo saradjuje sa nadležnim organima u Crnoj Gori, u skladu sa propisima koji uredjuju pitanja medjunarodne pravne saradnje u krivičnim stvarima.
Vujačić je uhapšen u Novom Sadu zbog falsifikovanja isprava.
Međutim, nekoliko dana kasnije, srpska policija je saopštila da je osumnjičen za ubistvo Cvetanovića, ali i da bi mogao da bude odgovoran za još tri ubistva, od kojih su dva počinjena u Crnoj Gori, a jedno u Holandiji.
Mediji su prenijeli da je riječ o likvidacijama Veselina Kalezića u novembru 2018. i Mila Ilića, krajem aprila ove godine u Podgorici.
Takođe, postoje indicije da je u Amsterdamu likvidirao Gorana Tasića Gokčeta.
Ubijeni Cvetanović je rodjeni brat Saše Cvetanovića, optuženog za ubistvo Nikole Bojovića, rođenog brata Luke Bojovića, koji je u zatvoru u Španiji.
Preporučeno
K.P.












