“Iskazana je obostrano interesovanje za buduću saradnju u dijelu snaženja operativnih kapaciteta Uprave policije u oblasti istraživanja ilegalnih finansijskih tokova, koji bi značajno doprinijeli jačanju policijsko-tužilačke saradnje, s akcentom na finansijske istrage. Britanska Uprava prihoda i carina ovu temu smatra izuzetno važnom u kontekstu vladavine prava i borbe protiv ozbiljnog organizovanog kriminala, koji nanosi štetu crnogorskoj, ali i britanskoj ekonomiji”, naveli su iz UP.
Obilaskom Regionalnog pomorskog Centara za obuku u Baru, napominju iz UP, britanska delegacija je bila u prilici da se uvjeri u izuzetno plodotvornu saradnju u oblasti granične bezbjednosti, što se, kako navode, ogleda kroz uspostavljanje ovog Centra uz podršku britanske Granične uprave.
Ministar Elis je sa saradnicima obišao i prostorije za rad sa djecom, žrtvama nasilja u porodici, u Centru bezbjednosti Bar, a koje su opremljene uz podršku britanske Vlade.
Preporučeno
“Obje strane su iskazale otvorenost i spremnost za kontinuirano jačanje saradnje u svim oblastima od obostranog interesa”, zaključili su iz UP.














