Ćirakoviću je zadržavanje određeno nakon saslušanja u Višem državnom tužilaštvu. VDT će sudiji za istragu Višeg suda u Podgorici podnijeti prijedlog za određivanje pritvora osumnjičenom.
Ubistvo Barovića dogodilo se u petak, oko 20:30 sati, u mjestu Slano u blizini jedne porodične kuće.
Policijski službenici su odmah po prijavi izvršili blokadu šireg mjesta i područja Broćanac, i nedugo zatim, na dva kilometra od izvršenja zločina, pronašli i uhapsili Ćirakovića za kojeg se sumnja da je izvršilac ovog djela.
Daljom pretragom terena policijski službenici pronašli su nož, kao i predmete za koje sumnja da potiču iz izvršenja krivičnog djela – dva mobilna telefona, 715 eura, bankovnu knjižica, određena količina zlata i satova.
Uviđajem je utvrđeno da je počinilac izvršio premetačinu u kući oštećenog, a nakon ubistva pokušao je da pobjegne vozilom Barovića, ali nije uspio.
Preporučeno
Ćiraković je policiji poznat iz prethodnog perioda po izvršenju krivičnih djela iz oblasti imovinskog kriminaliteta.













