DETALJI ISTRAGE SVIREPOG UBISTVA: Osumnjičeni nekoliko sati proveo pored mrtvog Pavićevića

DETALJI ISTRAGE SVIREPOG UBISTVA: Osumnjičeni nekoliko sati proveo pored mrtvog Pavićevića

Standard

26/11/2020

10:08

Osumnjičeni za ubistvo Zorana Pavićevića, koje je potreslo građane Danilovgrada, je prerma sumnjama istrage nakon što je izvršio taj zločin proveo nekoliko sati pored beživotnog tijela Pavićevića koji je ležalo u lokvi krvi, nezvanično saznaje Standard. Kako je policija nezvanično saopštila, za ovaj zločin sumnjiči Ivana Đurovića.

Prema navodima jednog od svjedoka, vrata na restoranu “Obala” su bila zaključana. Nešto kasnije, vrata su bila otključana, što ukazuje na sumnju da je osumnjičeni Đurović proveo nekoliko sati na mjestu zločina, pored mrtvog Pavićevića koji je ležao u lokvi krvi.

Kako saznajemo, kada je u utorak ujutro pronađeno tijelo Pavićevića i konstatovana njegova smrt, lokva krvi, u kojoj je ležao, je bila isušena a tijelo hladno. To ukazuje na sumnju da je on ubijen u noćnim satima.

Na tijelu Pavićevića su bile vidno nanesene povrede od, kako se sumnja, više udaraca tvrdim i tupim predmetom. Ovaj zločin je, prema nezvaničnimm navodima istrage, okarakterisan kao zločin iz koristoljublja. Sumnja se da je ovo ubistvo izvršeno tokom pljačke a istraga provjerava da li je iz restorana “Obala” ukraden novac u vrijednosti manjoj od 100 eura.

Ubijeni Zoran Pavićević – Foto: Patriote CG Facebook

Podsjećamo, 24. novembra oko 06.30 časova radnica restorana Obala u tom objektu zatekla je Zorana Pavićevića (56) bez znakova života. Zbog toga je juče uhapšen Ivan Đurović iz Danilovgrada.

Pavićević je već par godina radio kao noćni čuvar restorana Obala, a radnica ga je pronašla kada je otvorila vrata i zatekla njegovo beživotno tijelo u lokvi krvi.

Veći broj inspektora vršio je detaljan pregled samog objekta u kojem je izvršen zločin i šireg lica mjesta.

Pažljivo su pregledani i obližnji parkovi a izuzet je video nadzor sa okolnih kamera kao i sa samog restorana Obala.

Forenzičari su izuzete tragove uputili u Forenzički centar radi vještačenja. Tijelo Pavićevića poslato je na obdukciju radi utvrđivanja stepena povreda i nastanka istih i onih koje su dovele do smrtnog ishoda.

Zoran Pavićević je važio za mirnog čovjeka.

Izvor (naslovna fotografija): Filip Filipović

Ostavite komentar

Komentari (0)

X