
Podgorička policija uhapsila je danas Đorđa Markovića (39), koji se sumnjiči da je 6. februara iz pištolja ranio braću Vuksana i Vojina Marjanovića ispred Ekonomske škole u Podgorici.
Preporučeno
„Đ.M. je uhapšen nakon što ga je saslušao državni tužilac u Višem državnom tužilaštvu u Podgorici. Njemu se na teret stavlja krivično djelo teško ubistvo u pokušaju u sticaju sa krivičnim djelom nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivih materija. Policiji je identitet Đ.M. bio poznat odmah nakon izvršenog krivičnog djela i za njim su policijski službenici intenzivno tragali, a sumnja se da je motiv ovog krivičnog djela svađa koju su imali osumnjičeni Đ.M. i jedan od oštećenih, V.M.“, saopšteno je iz Uprave policije.
Za Markovićm je danas, nakon saslušanja kod tužioca, donijeto rješenje o zadržavanju u policijskim prostorijama. On će u zakonskom roku biti priveden sudiji za istragu Višeg suda u Podgorici.
Marković je, podsjećamo, 06. februara oko 13,30 časova, ispred hotela „New Star“ u Ulici Kralja Nikole preko puta Ekonomske škole, kako se sumnja, iz vatrenog oružja ispalio hice u pravcu braće Marijanović i njihovog oca M.M.
Po jedan hitac pogodio je u predjelu stopala braću Vuksana i Vojina, dok njihov otac M.M. nije povrijeđen. Nakon izvršenja krivičnog djela, Marković je pobjegao sa mjesta događaja. Braća Marijanović su transportovani u Urgentni centar gdje im je pružena ljekarska pomoć.
Upotrebi vatrenog oružja prethodila je svađa koja se neposredno prije toga dogodila u hotelu „New Star“ između Markovića i jednog od braće Marijanović. Tokom svađe Marković je, sumnja se, zadao udarac V.M. u predjelu glave i zatim otišao iz hotela da bi se ubrzo vratio i počeo da puca u pravcu braće Marijanović i njihovog oca M.M. koji je u međuvremenu došao ispred hotela.












