On je uhapšen u Herceg Novom.
Podsjetimo, zbog dojave saobraćaj na tivatskim aerodromu je bio prekinut.Stefan Mihajlov (23) se sumnjiči za krivično djelo lažno prijavljivanje
“Danas je u 16.40 časova Uprava policije obaviještena je telefonskim putem od strane nepoznatog lica da je u vazduhoplovu koji saobraća na relaciji Beograd – Tivat, a koji je po redu letjenja trebao da sleti na Aerodrom Tivat u 18:30 časova, postavljena eksplozivna naprava. Odmah po zaprimanju prijave službenici Sektora za borbu protiv kriminala su zajedno sa službenicima Regionalnog centra bezbjednosti ‘Jug’, Odjeljenja bezbjednosti Tivat i Odjeljenja bezbjednosti Herceg Novi, preduzeli niz hitnih sveobuhvatnih mjera i radnji u odnosu na ovaj događaj, a u cilju osiguravanja bezbjednosti svih putnika, kao i identifikaciji lica koje je uputilo predmetni poziv”, saopšteno je iz Uprave policije.
Dodaje se da su tome uslijedile koordinisane aktivnosti te formiranje kriznog štaba na Aerodromu Tivat koji je postupao po protokolu za postupanje u kriznim situacijama.
Preporučeno
“Aerodrom Tivat je evakuisan, a po slijetanju pomenutog vazduhoplova izvršena je kontrola kako putnika tako i prtljaga sa ovoga leta. Osim toga, policijski službenici Sektora za obezbjeđenje ličnosti i objekata, Grupe za protivdiverzionu zaštitu su izvršili protivdiverzioni pregled vazduhoplova i utvrdili da je dojava bila lažna. Dalje preduzete brojne policijsko tužilačke aktivnosti rezultirale su identifikacijom, lociranjem i lišenjem slobode lica S.M. (23) iz Republike Srbije, u veoma kratkom roku. On se sumnjiči za krivično djelo lažno prijavljivanje”, saopšteno je iz policije.