Dva Miloša – Vidmar i Radović ostaju iza brave

Dva Miloša – Vidmar i Radović ostaju iza brave

Standard

30/12/2017

06:28

Miloš Vidmar (26) i Miloš Radović (28), osumnjičeni za nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih naprava ostaju u prtitvoru jer je vanraspravno krivično vijeće Osnovnog suda odbilo žalbe branioca da im se ukine pritvor, piše Pobjeda.

Miloš Vidmar (26) i Miloš Radović (28), osumnjičeni za nedozvoljeno držanje oružja i eksplozivnih naprava ostaju u prtitvoru jer je vanraspravno krivično vijeće Osnovnog suda odbilo žalbe branioca da im se ukine pritvor, piše Pobjeda.

Vidmar i Radović uhapšeni su 15. decembra u podgoričkom naselju Zagorič kada je policija u vozilu “golf 4 u Ulici IX crnogorske brigade pronašla eksplozivnu napravu veće razorne moći.

Kako je Pobjedi potvrdio njihov branilac advokat Ratko Pantović, obavljen je pretres telefona u Forenzičkom centru po nalogu sudije za istrage Miladina Pejovića i saslušan je svjedok.

Oni su pred policijom i tužiteljkom Tanjom Begović tvrdili da ne znaju odakle eksploziv sa svom pratećom opremom za aktiviranje u automobilu kojim je upravljao Vidmar.

Povezani članci

Vidmar je tužiteljki kazao da mu je spremana likvidacija radi osvete.

Kako je kazao, bomba je bila zalijepljena ispod njegovog sjedišta. Navodno, u jednom trenutku ju je napipao i pokušao da je odlijepi sa sica. Po njegovoj verziji, baš u tom trenutku su naišli policajci, koji su ih izveli iz automobila i pozvali stručnjake da deaktiviraju bombu.

Kako je ranije saopštila policija, ispod vozačevog sjedišta uočena je improvizovana eksplozivna naprava velike razorne moći, izrađena tako da se aktivira na daljinsko upravljanje.

Vidmar i Radović od ranije su poznati policiji. Vidmar je prošle godine uhapšen sa Filipom Brnovićem zbog napada na policajca Rada Bulatovića. Oni su priznali krivicu i sklopili sporazum sa Tužilaštvom, na osnovu kojeg je Brnović osuđen na sedam mjeseci zatvora, a Miloš Vidmar uslovno je dobio šest mjeseci robije, koje neće služiti ukoliko u roku od dvije godine ne počini novo krivično djelo.

Njima se optužnicom stavljalo na teret nasilničko ponašanje, jer policajac tada nije bio na dužnosti.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X