Leon Drešaj izbjegao hapšenje

Leon Drešaj izbjegao hapšenje

Standard

29/08/2019

05:43

Podgoričanin Leon Drešaj izbjegao je nedavno hapšenje u Albaniji. Prema saznanjima Dana, Drešaj se nalazio u Skadru prilikom racije policije. Međutim, jataci su u posljednjem momentu uspjeli da ga sklone i tako je izbjegao hapšenje.

FOTO: Dan

Podgoričanin Leon Drešaj izbjegao je nedavno hapšenje u Albaniji. Prema saznanjima Dana, Drešaj se nalazio u Skadru prilikom racije policije. Međutim, jataci su u posljednjem momentu uspjeli da ga sklone i tako je izbjegao hapšenje.

Podgorička policija ranije je raspisala nacionalnu potjernicu za Leonom Drešajem, koji se sumnjiči da jeu Tuzima ranio sugrađanina Franja Nikolića (37).

Pucnjava u kojoj je Nikolić ranjen dogodila se ispred poslastičarnice “Fantazija” u Tuzima. Odmah nakon ovog incidenta, policija je za ranjavanje osumnjičila Drešaja, koji je nakon pucnjave pobjegao sa lica mjesta. I Nikolić i Drešaj su u policijskim evidencijama označeni kao bezbjednosno interesantna lica. Nije poznat motiv pucnjave, a očevici tvrde da joj je prethodila kratka rasprava. Nakon razmjene uvreda, Drešaj je zapucao i pogodio Nikolića u predjelu nogu. Kako tvrde očevici, Drešaj je potom pobj egao u pravcu Albanije. Nikolić je odmah nakon pucnjave prebačen u Urgentni centar.

Leon Drešaj je javnosti poznat po obimnom policijskom dosijeu, a samo tokom prošle godine hašen je nekoliko puta. Krajem te godine policija je u Roterdamu uhapsila Drešaja, koji je bio u društvu S.B. iz Podgorice, bivše pripravnice MUP-a u Direktoratu za vanredne situacije. Kod njega je tada pronađeno 20 hiljada eura i “blekberi” telefon. Nakon što je saslušan, pušten je na slobodu, a novac i telefon su mu oduzeti.

Povezani članci

Službenici Centra bezbjednosti Podgorica su nedavno u sklopu kontrole bezbjednosno interesantnih lica izvršili pretrese objekata koje koriste Mehmed Đoković (61), Zef (67) i Lindon Camaj (39) i Kristijan (23), Leon (46) i Viktor Drešaj (50). Tokom pretresa tih lokacija, policajci su pronašli i oduzeli 176.740 eura i 1.000 dolara, kao i pet komada oružja.

Izvor (naslovna fotografija):FOTO: Dan

Ostavite komentar

Komentari (0)

X