Na Aerodromu Podgorica zaplijenjeni djelovi oružja

Na Aerodromu Podgorica zaplijenjeni djelovi oružja

Standard

15/02/2025

20:49

Preduzimajući zajedničke aktivnosti na suzbijanju i otkrivanju svih oblika prekograničnog kriminala, suzbijanja krijumčarenja, i pronalaska i oduzimanja vatrenog oružja, municije i eksplozivnih materija u ilegalnom posjedu, saradnjom službenika Uprave policije i službenika Uprave carina, na graničnom prelazu Aerodrom Podgorica, pri ulasku u Crnu Goru, zaplijenjeni su djelovi od oružja i skupocjene cigarete-tompusi, saopšteno je iz Uprave policije. 

“Službenici Uprave carina, su od državljanina Republike Srbije, zaplijenili veću količinu skupocjenih cigareta – tompusa, čija se tržišna vrijednost procjenjuje na 95.000 eura. Protiv ovog lica je pokrenut postupak pred Osnovnim sudom u Podgorici. 

Naime, pregledom od strane službenika Sektora granične policije, u prtljagu u vlasništvu P.P. (30) iz Danilovgrada, pronađeni su višenamjenski rukohvat za lovačku pušku, djelovi rukohvata za lovačku pušku, kundak za lovačku pušku, kompenzator trzaja, optički nišan za pušku marke Vortex Strike Eagle, nastavak optike, nosač okvira za lovačku municiju i višenamjenske platnene torbice”, navodi se u saopštenju. 

Nakon prikupljenog obavještenja, a po nalogu tužioca u Osnovnom državnom tužilaštvu u Podgorici, P.P. je lišen slobode zbog sumnje da je izvršio krivično djelo  nedozvoljeno držanje i nošenje oružja i eksplozivnih materija. 

“Službenici Uprave policije i Uprave carina, kroz operativnu i međuresorsku saradnju, nastavljaju sa prioritetnim aktivnostima na suzbijanju i prevenciji prekograničnog kriminala, podizanju nivoa bezbjednosti i pojačanim kontrolama na graničnim prelazima i unutar carinskog područja, u cilju očuvanja ekonomskih interesa države i sigurnosti crnogorskih granica”, zaključeno je u saopštenju.

Ostavite komentar

Komentari (0)