Nastavljeno suđenje Medojeviću: Okrivljeni negirali krivicu, smatraju da je proces potlički motivisan

Nastavljeno suđenje Medojeviću: Okrivljeni negirali krivicu, smatraju da je proces potlički motivisan

Standard

06/03/2019

10:50

Suđenje lideru Pokreta za promjene PzP, Nebojši Medojeviću, biznismenu Momiru Nikoliću i ostalim optuženima za pranje novca i formiranje kriminalne organizacije, nastavljeno je danas u Višem sudu, iznošenjem odbrane okrivljenih. Gordan Konatar, Dejan Vujisić, Željko Šćepanović, Iva Pavlović, Petar Drašković, Luka Radunović, Vladimir Bulatović, Aleksandar Sekulić i Mladen Jovanović kategorički su negirali krivicu.

Suđenje lideru Pokreta za promjene PzP, Nebojši Medojeviću, biznismenu Momiru Nikoliću i ostalim optuženima za pranje novca i formiranje kriminalne organizacije, nastavljeno je danas u Višem sudu, iznošenjem odbrane okrivljenih. Gordan Konatar, Dejan Vujisić, Željko Šćepanović, Iva Pavlović, Petar Drašković, Luka Radunović, Vladimir Bulatović, Aleksandar Sekulić i Mladen Jovanović kategorički su negirali krivicu.

Direktor Pokreta za promjene (PZP) Dejan Vujisić kazao je da je ova optužnica politički motivisana. Pred pred specijalnim vijećem, kojim predsjedava sutkinja Vesna Pean, on je objasnio da je 30.000 dolara i 18.000 eura pozajmio kako bi dovršio gradnju kuće.

“U optužnici se pominje i sef, a u pitanju je porodični sef, gdje se nalaze naše lične stvari. Partiji jesam donirao, ali onako kako je predviđeno zakonom do 2000 eura, i nec vidim ništa sporno. Pominje se i stvaranje kriminalne organizacije, ali ja ove ljude nijesam ni poznavo prije ovog procesa“, rekao je Vujisić. 

Pavlović je istakla da je u pitanju poltički motivisan proces, i da se se pred sudom nalazi samo zato što je članica PzP-a.

Povezani članci

“Momira Nikolića sam upoznala kada je čitava ujdurma počela. Novac sam pozajmila od sestre koja radi u Dubiju, i prima platu u dolarima. Novac sam potrošila za struju, 600 eura, jer smo bili pred isključenjem, i nekoliko kućanskih aparata. 300 dolara sam poslala sinu za Beograd“, kazala je ona, dodajući da joj Nebojša Medojević nikada nije davao nalog za izvršenje bilo kakve kriminalne radnje.

I ostali okrivljeni su ponovili svoje iskaze, koje su dali u Specijalnom državnom tužilaštvu, ističući da je novac koji su konvertovali iz dolara u eure, potiče iz legalnih tokova i korišćen je privatne svrhe.

Vladimir Bulatović kazao je da je novac dobio od tasta, koji je pomorac, te da je pozanto da oni platu primaju u dolarima.

“On nam ga je poklonio kako bi nam pomogao, žena mi je bila trudna. Takođe, njegov brat je bio bolestan, pa je htio da imamo novac u slučaju da mu nešto zatreba. I dalje raspolažem tim novcem, konvertnovan je na zakonit način, u banci, na šalteru gdje plaćam ratu”, rekao je Bulatović.

Medojević i Momir Nikolić, koji su na ranijem suđenju iznijeli svoju odbranu, optuženi su da su tokom 2016. godine na teritoriji Crne Gore organizovali kriminalnu organizaciju sa ciljem vršenja krivičnog djela pranje novca, radi sticanja nezakonite dobiti i moći.

Pripadnici te organizacije, prema optužnici postali su direktor Pokreta za promjene Dejan Vujisić, tehnički sekretar partije Željko Šćepanović, Gordan Konatar, v.d. glavne urednice programa TV Budva Iva Pavlović, član Izvršnog odbora Nove srpske demokratije Petar Drašković, Luka Radunović, Vladislav Bulatović, predsjednik mladih DNP-a Nikola Jovanović, Aleksandar Sekulić, član Glavnog odbora PzP-a Mladen Jovanović.

 

J.L.

Izvor (naslovna fotografija):Arhiva

Ostavite komentar

Komentari (0)

X