Njemački partneri donirali Upravi policije opremu vrijednu 210.000 eura

Njemački partneri donirali Upravi policije opremu vrijednu 210.000 eura

Standard

25/01/2023

19:19

Direktor Uprave policije Zoran Brđanin sastao se danas sa oficirom za vezu Savezne policije Njemačke, Florianom Wedekindom, kojom prilikom je potpisan Protokol o primopredaji donacije Upravi policije vrijednosti 210.000 eura.

Protokol o primopredaji potpisan je, kako je saopšteno, na osnovu Sporazuma o donaciji između Saveznog ministarstva za unutrašnje poslove i izgradnju zajednice Savezne Republike Njemačke i Uprave policije Crne Gore kojim je Sektoru granične policije donirano 14 videoskopa ukupne vrijednosti 210.000 eura.

Sagovornici su se prilikom susreta saglasili da je upravo potpisivanje i ovog Protokola dodatna potvrda prijateljskih odnosa dvije službe.

Brđanin je istakao kontinuirano intenzivnu i plodotvornu saradnju sa Saveznom policijom Njemačke kako posredstvom Ambasade, tako i posredstvom oficira za vezu, te izrazio zahvalnost na podršci koju SR Njemačka godinama unazad pruža Upravi policije u cilju unapređenja kapaciteta.

Donirana oprema će koristiti u vršenju poslova granične kontrole, kao i operativnim poslovima u cilju suzbijanja prekograničnog kriminala, ilegalnih migracija, sprečavanja nezakonitog prelaska državne granice i zaštiti njene nepovredivosti.

U završnici sastanka Brđanin je apostrofirao opredijeljenost Uprave policije da bude otvoren i spreman partner za zajedničko suočavanje sa svim bezbjednosnim izazovima.

Povezani članci

Ostavite komentar

Komentari (0)

X