Vanpretresno vijeće višeg suda u Bijelom Polju kojim je predsjedavao sudija Radoslav Konatar potvrdilo je optužnicu protiv Enesa Memića (33) iz Brodareva, zbog krivičnog djela teško ubistvo policajca iz Bijelog Polja Irfana Kujovića(42).
Preporučeno
Memić je optužen da je 22. jula 2015. godine na regionalnom putu Slijepač most-Pljevlja vozilom “golf” usmrtio saobraćajnog policajca Irfana Kujovića i pobjegao. Uhapsili su ga organi gonjena BIH u mjestu Krupac, kada je sletio sa puta automobilom.
Prilikom hapšenja kod njega je pronadjeno 15.5 kilograma marihuane.
Potraživao se po međunarodnoj potjernici koju je raspisao NCB Interpol Podgorica po naredbi Višeg suda u Bijelom Polju, a ekstradiran je nakon što je u Bosni i Hercegovini odslužio kaznu zatvora, zbog šverca droge.
On je prije toga uhapšen u međunarodnoj akciji u Bosni i Hercegovini u kojoj je zaplijenjeno 250 kilograma marihuane.
Memić je hapšen i krajem 2012. godine u međunarodnoj akciji “Trio” protiv šverca narkotika. U januaru 2014. godine u podgoričkom Višem sudu osuđen je na godinu robije, zbog optužbe da je marihuanu prenosio iz Albanije do Tuzi, a zatim do Bijelog Polja, pa dalje u Bosnu i Hercegovinu.
Enes Memić je tokom istrage negirao svoju povezanost sa predmetnim krivičnim djelom.
Tvrdi da kritične večeri nije bio ni blizu kritičnog mjesta, a kamoli da je golfom usmrtio policajca i pobjegao.
Izjavio je da je o predmetnom događaju saznao putem medija, te i to da je protiv njega izdata međunarodna potjernica.












