“Prema navodima optužnice, Novljanin je 10. avgusta 2020. oko 17,15 časova na Škveru, sa leđa prišao K.D. i otrgnuo joj dio zlatnog lanca sa dva zlatna priveska od kojih je jedan bio u obliku krsta, a drugi u obliku pločice sa ugraviranim likom bijelog anđela, vrijednosti 200 eura. Istog dana je, dodaje se u optužnici, prišao Ž.D. kojoj je takođe sa vrata otrgnuo zlatni lanac sa zlatnim priveskom u obliku slona, vrijednosti 250 eura”, piše u saopštenju suda.
Pojašnjeno je da je dvadesetpetogodišnjak par mjeseci kasnije, tačnije 29. decembra 2020. godine, provalio je u jedan objekat odakle je ukrao lap top, monitor i kofer zapremine 20 kilograma crvene boje u kojem se nalazio pasoš , spravu za pravljenje cigareta i šteku cigareta marke “W.” kratki plave boje, ukupne vrijednosti 859 eura.
Preporučeno
“Radi se o specijalnom povratniku tj. licu koje je od ranije poznato državnim organima. Osuđivan je zbog istih krivičnih djela”, piše u saopštenju.
















