Rasvijetljeno podmetanje požara u Pljevljima, na štetu člana organizovane kriminalne grupe

Rasvijetljeno podmetanje požara u Pljevljima, na štetu člana organizovane kriminalne grupe

Standard

09/09/2020

09:55

Službenici Sektora za borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije su sa službenicima Centra bezbjednosti Pljevlja, radeći na rasvjetljavanju djela izvršenih na štetu članova organizovanih kriminalnih grupa, rasvijetlili dva podmetanja požara na štetu pripadnika organizovane kriminalne grupe R.R. (60), saopšteno je iz Uprave policije.

“Zbog sumnje da je izvršio krivično djelo izazivanje opšte opasnosti slobode je lišen D.D. (36) iz Pljevalja.

On je, kako se sumnja, u oktobru 2019. godine podmetnuo požar na porodičnoj kući R.R. kojom prilikom je pričinjena velika materijalna šteta.

Uz krivičnu prijavu osumnjičeni je priveden nadležnom tužiocu koji mu je odredio zadržavanje do 72 sata”, zaključeno je u saopštenju.

“D.D. je, kako se sumnja, u oktobru 2019. godine u mjestu Bukovica podmetnuo požar na porodičnoj kući R.R. kojom prilikom je pričinjena velika materijalna šteta, dok je u aprilu iste godine pokušao da podmetne požar na ovoj kući”, saopštavaju.

Kriminalističkom obradom policija je došla do sumnje da je D.D. ova djela izvršio za određeni novčani iznos.

Policija je utvrdila identitet lica koje je naručilo izvršenje ovih djela. Konsultacije sa nadležnim tužiocem oko procesuiranja ovog lica su u toku.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X