Rmadnićeva odbrana traži uvid u spise predmeta, on očekuje oslobađajuću presudu

Rmadnićeva odbrana traži uvid u spise predmeta, on očekuje oslobađajuću presudu

Standard

24/01/2024

16:16

Suđenje predsjedniku Nezavisnog sindikata policije Crne Gore Igoru Rmandiću u Sudu za prekršaje odloženo je za 18. mart zbog odsustva sudije Radoša Marinkovića koji je bolestan.

”Nama nije dozvoljen uvid u spise predmeta. Odnosno ne znamo sa čim raspolaže suprotna strana i za što me optužuju. Ostaje da sačekamo sljedeće ročište i da li možemo da dobijemo spise predmeta kako bi na kvalitetan način pripremili odbranu”, saopštio je Rmandić novinarima.

On je saopštio i da se suprotna strana pojavila na ročištu.

” Moja očekivanja su vrlo jasna – da budem oslobođen optužbi. Optužni prijedlog zasnovan je na iracionalnim razlozima i da nema utemeljenje i da u postupcima nema elemenata prekršaja koji mi se stavlja na teret smatram da optužba ne može biti na pravnoj snazi. Očekujem oslobađajuću presudu u ovom slučaju”, podvukao je Rmandić.

Njegov advokat Dalibor Tomović poručio je da u postupku očekuju minimum garancija za pravičnu odbranu – da im se omogući uvid u spise predmeta.

”To još nemamo. Podnijeli smo zvanični zahtjev i tražimo od Suda da rješenjem odluči u tom pravcu. Nadamo se da će Sud poštovati standarde koje propisuje Evropska komisija i relevantna sudska praksa”, naveo je on.

Kaže da je duboko uvjeren da u ovoj fazi postupka, prije izvršene odbrane, moraju imati sve ono što ima i suprotna strana.

” To je inače i standard u skladu sa članom šest Evropske konvencije i očekujemo da ubrzo dobijemo te spise”, dodao je Tomović.

Njemu se sudi zbog navodnog „drskog ponašanja i grubog vrijeđanja“ bivšeg ministra unutrašnjih poslova Filipa Adžića.

Naime, Rmandić se uoči protesta Nezavisnog sindikata policije ispred zgrade Ministarstva unutrašnjih poslova u septembru prošle godine sukobio sa Adžićem koji ga je optužio da koristi kolege u ispunjavaju svojih ciljeva, te da „zastupa one zbog kojih je ćutao 30 godina“.

Rmandić je tada odgovorio da se ministar služi neistinama.

”U oči vas gledam i kažem sljedeće – Igor Rmandić se bunio svih 27 godina svoje aktivne policijske službe, za vrijeme ovih, onih, trećih, petih… U ovu istu zgradu sam donio dokaze o kriminalu u Sindikatu UP. Šta ste uradili da to pokrenete? Mog ubijenog kolegu iskreno iz srca žalim i borim se za njegovu porodicu i poslao sam Vam dopis gdje sam jasno ukazao kako ćete da zaposlite njegovu suprugu”, odgovorio je Rmadić tom prilikom.

Izvor: Pobjeda
Izvor (naslovna fotografija): Pobjeda/I.P.

Ostavite komentar

Komentari (0)

X