SDT će provjeriti tvrdnje Mirka Velimirovića

SDT će provjeriti tvrdnje Mirka Velimirovića

Standard

05/03/2024

20:19

Specijalno državno tužilaštvo (SDT) saopštilo je da će provjeriti tvrdnje koje je svjedok saradnik u u slučaju “Državni udar“ Mirko Paja Velimirović iznio u intervjuu za portal IN4S.

“Specijalno državno tužilaštvo će, u okviru krivičnog predmeta u kojem već utvrđuje način na koji je vođen i odlučivano u krivičnom postupku javnosti poznatom kao ‘državni udar’, provjeriti i tvrdnje svjedoka M.V., iznijete u audio i video snimku objavljenom od medija ‘In4S’, a sve u cilju utvrđivanja osnova sumnje da je učinjeno krivično djelo za koje se goni po službenoj dužnosti”, ističe se u saopštenjU SDT-a.

Velimirović je u intervjuu portalu IN4S, iznio tvrdnju da nije postojalo oružje koje je bačeno u jezero Gazivode i optužio bivšeg glavnog specijalnog tužioca Milivoja Katnića i njegovog tadašnjeg zamjenika Sašu Čađenovićda su montirali sudski proces u slučaju “Državni udar”.

On je kazao da je – bio prisiljen da lažno svjedoči -, te da – iza svega stoji Katnić.

Povezani članci

Izvor (naslovna fotografija): UGC

Ostavite komentar

Komentari (0)

X